انتخاب زبان

فرایند ساخت

سیمان مارگون، در فرایند به دست آوردن بهترین مواد اولیه برای تولید کیلنکر و سپس انتقال آن به سیمان، بر این اعتقاد است که کیفیت خوب، خود عنصر کلیدی است که محصول نهایی ما را رقم می زند.

سنگ آهک از معادن با استفاده از بولدوزرها استخراج می شود، در حالیکه رس و مارل از زمین با استفاده از بیل های قدرتی استخراج می شود.
مواد خام را در ابتدا به اندازه توپ پایه (بیسبال) تهیه می شوند و سپس به اندازه دانه های کوچک تبدیل و سپس بر روی تسمه های نوار نقاله به مخلوط کن منتقل می شوند.
آماده سازی مواد خام و تعیین اندازه و مخلوط کردن آنها در این مرحله انجام می پذیرد.
مواد خام در این مرحله توسط آزمایشگاه برای تعیین مواد معدنی تجزیه و تحلیل شده است . مخلوط درست با افزودن هر نوع افزودنی مناسب و مورد نیاز مانند: کربنات کلسیم ،سیلیس ، اکسید آلمینوم،سنگ آهن تهیه می شود.
مواد خام با استفاده از غلتک های چرخشی سنگین آسیاب و تبدیل به پودر می شوند. مواد را در مقابل یک جدول چرخشی قرار می دهند.
پس از سنگ شکن مواد آماده برای رفتن به قسمت پیش گرم کن هستند. جایی که اتاقک هایی به صورت پشت سر هم قرار دارند و مواد اولیه از آن عبور می کنند و درحین عبور با گازهای گرم در تماس هستند تا قبل از ورود به کوره آماده شده باشند.
درون کوره، فرایند ساخت مغز سیمان با گرما دادن مواد خام به حدود 1500 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد این گرمای شدید موجب تغییرات شیمیایی و فیزیکی می شود که مواد را به کلینکر تبدیل می کنند.
سپس کلینکر خنک می شود و در سیلوهای کلینکر جهت آماده سازی برای سنگ زنی برای تولید سیمان ذخیره می شود.
سپس مخلوط در یک لوله پر شده و با توپ های فولادی بسیار خرد می شود و مخلوط بدست آمده را به یک پودر فوق العاده خوب برای تولید سیمان با کیفیت بالا تبدیل می کند.
از آسیاب سنگ شکن، سیمان به سیلوهای که در آن حمل و نقل با کامیون ها به صورت فله و بسته بندی انجام می پذیرد، منتقل می شود.
در اینجا سیمان برای مشتریان ما بسته بندی می شود.
 • سنگ آهک از معادن با استفاده از بولدوزرها استخراج می شود، در حالیکه رس و مارل از زمین با استفاده از بیل های قدرتی استخراج می شود.
 • مواد خام را در ابتدا به اندازه توپ پایه (بیسبال) تهیه می شوند و سپس به اندازه دانه های کوچک تبدیل و سپس بر روی تسمه های نوار نقاله به مخلوط کن منتقل می شوند.
 • آماده سازی مواد خام و تعیین اندازه و مخلوط کردن آنها در این مرحله انجام می پذیرد.
 • مواد خام در این مرحله توسط آزمایشگاه برای تعیین مواد معدنی تجزیه و تحلیل شده است . مخلوط درست با افزودن هر نوع افزودنی مناسب و مورد نیاز مانند: کربنات کلسیم ،سیلیس ، اکسید آلمینوم،سنگ آهن تهیه می شود.
 • مواد خام با استفاده از غلتک های چرخشی سنگین آسیاب و تبدیل به پودر می شوند. مواد را در مقابل یک جدول چرخشی قرار می دهند.
 • پس از سنگ شکن مواد آماده برای رفتن به قسمت پیش گرم کن هستند. جایی که اتاقک هایی به صورت پشت سر هم قرار دارند و مواد اولیه از آن عبور می کنند و درحین عبور با گازهای گرم در تماس هستند تا قبل از ورود به کوره آماده شده باشند.
 • درون کوره، فرایند ساخت مغز سیمان با گرما دادن مواد خام به حدود 1500 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد این گرمای شدید موجب تغییرات شیمیایی و فیزیکی می شود که مواد را به کلینکر تبدیل می کنند.
 • سپس کلینکر خنک می شود و در سیلوهای کلینکر جهت آماده سازی برای سنگ زنی برای تولید سیمان ذخیره می شود.
 • سپس مخلوط در یک لوله پر شده و با توپ های فولادی بسیار خرد می شود و مخلوط بدست آمده را به یک پودر فوق العاده خوب برای تولید سیمان با کیفیت بالا تبدیل می کند.
 • از آسیاب سنگ شکن، سیمان به سیلوهای که در آن حمل و نقل با کامیون ها به صورت فله و بسته بندی انجام می پذیرد، منتقل می شود.
 • در اینجا سیمان برای مشتریان ما بسته بندی می شود.